بایگانی‌ها

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


اما اولاً “طنین انداز شدن با یک مکان” و ایجاد “حس مکان” به چه معناست؟

ما به این ایده ایجاد احساس مکان در پست خود اشاره کردیم طراحی ابدی. این بدان معناست که یک ساختمان به مکان خود متصل است ، نسبت به محیط اطراف خود واکنش نشان می دهد ، با توپوگرافی کار می کند و نماها را به حداکثر می رساند. به این ترتیب ، ساختار در وهله اول هدف خود را برای وجود تقویت می کند. و شما نمی توانید آن را در جای دیگری تصور کنید. این احساس را که معماری برای مکان خود در متن خود “مناسب” احساس می کند ، اغلب “روح مکان” یا “مکان نابغه” نامیده می شود – احساس تعلق در جایی که هست.

در YRa + d ، ما در تلاشیم خانه هایی را ایجاد کنیم که ارتباط عمیق و معنی داری با بافت خود داشته باشند ، خواه یک چشم انداز طبیعی باشد یا یک محله مستقر. برای ایجاد این حس قوی از مکان ، سعی می کنیم ویژگی های منحصر به فرد چشم انداز را تحریک کنیم. سپس سعی می کنیم تا در طراحی آنها را مورد تأکید قرار داده و بین معماری ساخته شده و منظره طبیعی تداوم ایجاد کنیم. ما همیشه به تصویر بزرگ فکر می کنیم. و وقتی زمان تفکر درباره جزئیات کوچک فرا می رسد ، ما در مورد چگونگی تأثیر آنها بر کل فکر می کنیم. معماری خوب باید تلاش کند تا در متن گسترده تر خود احساس کامل کند – شی در اتاق ، اتاق در خانه و خانه در سایت خود. این همان چیزی است که به او کمک می کند نسبت به جایگاه خود “درست” احساس کند و با او طنین انداز شود.

بیایید نگاهی بیندازیم به دو پروژه ای که بازدید کرده ایم و متناسب با جایگاه آنها است.

کلیسای کوچک Thorncrown

کلیسای کوچک Thorncrown توسط E.Faye Jones (شاگرد فرانک لوید رایت و اهل آرکانزاس) طراحی شد و در سال 1979 در خارج از Eureka Springs ، آرکانزاس ساخته شد. این کلیسای کوچک در یک جاده پر پیچ و خم کشور واقع شده است و دوباره به جنگل فرو رفته است. اگر علائم در آنجا نبود ، نمی دانستید که وجود دارد.

بازدید از کلیسای کوچک Thorncrown یک لذت غیرمنتظره بود و ما خوشحالیم که جلوی آن را گرفتیم.

همانطور که به سمت کلیسای کوچک می روید ، مسیر از میان جنگل می گذرد. وقتی به سازه چوبی 48 فوت بلندی می رسید ، به قسمت جلویی آن نزدیک می شوید. درهای بلند و عظیم آن را در پس زمینه شیشه ای ، یک سقف جناغی و یک شبکه چوبی پیچیده مشاهده می کنید که ساختار سقف را تشکیل داده است.

رویکرد و طرح جلو از نظر معمار مورد توجه قرار گرفت. وی با هدف قرار دادن یک رمز و راز برای بقیه محوطه محصور شد ، و دید بصری دیگری به بقیه سازه ها نداد.

با این حال ، وقتی وارد نمازخانه می شوید ، چیزی غیر منتظره را تجربه می کنید.

تجمع اکثر بناهای مذهبی به طور سنتی بسیار کم است و پنجره های کمی دارد. کلیساهای جامع تاریخی در اروپا و حتی سازه های جدیدتر در ایالات متحده بلند ، جامد و تاریک هستند. آنها از رشد چشمگیری برخوردارند ، جایی که ما برای پرستش و درون نگری بازنشسته می شویم.

با این حال ، کلیسای کوچک Thorncrown چنین نیست. معمار فای جونز در مورد پروژه های خود از موارد مخالف عملیاتی صحبت می کند. متضاد عملیاتی به این معنی است که وقتی وارد مکانی می شوید برعکس آنچه انتظار دارید می شوید. وقتی وارد این نمازخانه می شوید ، چیزی به جز پنجره ها وجود ندارد. تفاوت کمی بین بیرون و درون وجود دارد. این کاملا غیرمنتظره است.

شیشه های بسیار زیاد ، در مجموع 6000 متر مربع ، وجود دارد که شما در آن قدم می زنید و در واقع فکر می کنید که آیا هنوز بیرون هستید. ساختار چوبی تنها چیزی است که شما را در فضا “بسته” می کند. در غیر این صورت احساس می کنید بخشی از جنگل هستید. این احساس حس مکان شما را افزایش می دهد. شکی نیست که شما در جنگل Ozark هستید.

Source link

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها