بایگانی‌ها

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی

نیویورک را تصور کنید که در آن بحران آب و هوا به حدی تشدید شده است که دولت برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای تحرک انسانی را محدود کرده است – جایی که رمزگذاران Black به نوبه خود MTA را تحت کنترل خود گرفته اند و متروها و قطارهای خود را برای افراد بدون حق رای دادن کنترل می کنند. این واقعیت تلخ و تیزبین است که توسط هنرمند مستقر در بروکلین Olalekan Jeyifous برای نمایش آینده موزه هنر مدرن “بازسازی ها: معماری و سیاهی در آمریکا” ، که در 20 فوریه آغاز می شود ، مجذوب شده است.

pJeyifous یکی از 10 هنرمندی که کار تازه سفارش داده شده خود را برای نمایشگاه افتتاحیه در 20 فوریه به پایان رساندند
جیفیوس ، یکی از 10 هنرمندی که کارهای تازه سفارش داده شده این نمایشگاه را به پایان رساندند و در 20 فوریه افتتاح شد.

با ترکیب کلاژ آنالوگ و دیجیتال ، Jeyifous Frankencityscapes را ایجاد کرده است ، که اغلب بیش از حد درک زیاد است و آنچه را که ما می دانیم می پیچاند و می تواند باشد. وی توضیح می دهد: “رسانه های دیجیتال بسیار سریع هستند ، اما آنالوگ و كلاژ ابعادی به كار می بخشند.” “این به دست و چشم برمی گردد ، که عشق و کاردستی را برمی انگیزد.” برای این نمایشگاه ، جیفیوس فضایی مانند کلیساهای مغازه ای ، بوداگا و مراکز اجتماعی را که از نظر فرهنگی بیهوش می شوند و یا توسط ظریف سازی پاک می شوند ، کشف کرد و آن را “موقت و معماری ناپدید شده شهر بروکلین” نامید. اما خیال به همان اندازه واقعیت اهمیت دارد: روایت های علمی تخیلی که مدت هاست جایگاه های ذهنی این هنرمند را رنگ آمیزی کرده اند (یعنی سه گانه Xenogenesis اکتاویا E. Butler و نوشته های China Miéville) در کنار مضامین فداکاری ، شستن دیدگاه های تاریک ، وارد کار می شوند آینده با امید و تعجب.

تبلیغات

فضا ، سرزمین ، روش های تقسیم و پیمایش هر کدام – این اصلی ترین دغدغه های “بازسازی ها” است ، که شامل کارهای چند رشته ای توسط 10 استعداد سیاه پوست ، از جمله هنرمند آماندا ویلیامز و معمار منظره AD100 والتر هود ، و همچنین عکاسی ایجاد شده توسط دیوید است. هارت در پاسخ. شان اندرسون ، معاون هماهنگ کننده MoMA ، می گوید: “معماری در قلب نمایش است.” “این معماری است که به طور خاص در مورد ساختمانها نیست ، بلکه در مورد چگونگی معماری برخی فضاها از نژادپرستی ضد سیاه است.” بازنمایی ها از نقاشی ها گرفته تا متن تا انیمیشن های رایانه ای است. اندرسون خاطرنشان می کند: “هر چیزی ، از جا ادویه ای گرفته تا سفینه فضایی.” moma.org —كامیل اوخیو

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها