بایگانی‌ها

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی

در جایی که افراد بدبین یک لیوان نیمه خالی را می بینند ، افراد خوش بین همراه می شوند تا نشان دهند در واقع نیمه پر است. همین امر در مورد هرج و مرج مداوم ویروس کرونا وجود دارد – در حالی که بعضی از آنها کاغذ توالت را احتکار می کنند مثل اینکه فردا وجود ندارد ، افرادی هستند که نتایج مثبت را حتی در این شرایط وخیم می بینند. یکی از این نتایج مثبت این است که به دنبال قفل شدن ایتالیا ، آلودگی به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

دانشمندان و محققان در مورد کاهش قابل توجه سطح NO2 در سطح کشور اتفاق نظر دارند. بنابراین ، با خالی شدن خیابان ها ، هوا شفاف تر می شود و آبهای گل آلود پاک می شوند تا زندگی در کانال های ونیز را نشان دهند اما قبلاً به وضوح دیده نمی شد.

همانطور که همه گیری جهانی همچنان جهان را تهدید می کند ، عوارض جانبی غیر منتظره اما مثبتی نیز به همراه داشته است. ونیز – یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا – معمولاً در تمام طول سال مملو از جمعیت است. با این حال ، هم اکنون ، در حالی که کل کشور در حصر است ، شهر کاملاً خالی شده است و فقط کبوترانی در پیاده روهای خلوت و میادین شهر قدم می زنند.

ظاهراً آب ها به اندازه کافی پاک شده اند تا ماهیانی که در آنجا زندگی می کنند آشکار شود
اعتبار تصویر: مارکو کاپوویلا

ونیز قبلاً به دلیل گردشگری بیش از حد ، غرق شدن پایه ها و سیل به میزان کافی آسیب دیده است. بنابراین ، اکنون به نظر می رسد زمان مناسب برای نفس کشیدن شهر است. دانشمندان قبلاً متوجه شده اند که آلودگی هوا در حین قفل شدن به طرز چشمگیری کاهش یافته است ، اما عارضه جانبی مثبت دیگر این است که سرانجام آب کانال های ونیز پاک شده است. در آن ، مردم می توانند ماهی های واقعی را در آنجا زندگی و شنا کنند. برای بسیاری ، این منظره حتی اگر کمی عجیب باشد ، یک منظره شادی آور است.

مردم در حال گرفتن عکس هایی از آبهای پاک تر و پخش آن در شبکه های اجتماعی هستند
اعتبار تصویر: مارکو کاپوویلا

با این حال ، دفتر شهردار ونیز به سرعت شایعات مربوط به دیده شدن ماهی به دلیل تغییر و بهبود کیفیت آب را رد می کند. سخنگوی گفت: CNN: “اکنون آب شفاف تر به نظر می رسد زیرا ترافیک کمتری در کانال ها وجود دارد و اجازه می دهد تا رسوب در پایین بماند.” “این به این دلیل است که ترافیک قایق کمتری وجود دارد که معمولاً رسوب را به بالای سطح آب می رساند.”

در حالی که همیشه ماهی در آنجا زندگی می کردند ، به دلیل ترافیک زیاد در کانال ها ، قبلاً آنها دیده نمی شدند
اعتبار تصویر: مارکو کاپوویلا

با این وجود ، منظره هنوز زیبا است. و برای بسیاری ، این فرصتی برای ارزیابی مجدد ارزشها و مصرف گرایی بی فکر ما به نظر می رسد. یک زن در فیس بوک اظهار نظر می کند: “شاید لازم باشد هر سال یک قفل ماهانه وجود داشته باشد تا طبیعت شکسته شود.” خوش بین اظهار می کند: “بیش از نگرانی همه ، همیشه تأثیر مثبتی وجود دارد که مردم معمولاً متوجه آن نمی شوند”.

منبع سایت

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها